Olete teinud suure töö ja valinud välja soovitud taimed. Selleks, et taimed kasvaks, õitseks, viljuks ja pakuks loodetud ilu, vajavad nad ka hoolt. Esimene hoolitsus algab nende istutamisest ja edasisest kastmisest.
Siin ei hakka me hetkel rääkima, kuidas taimele leida sobiv kasvukoht, sest see oleneb juba igast taimeliigist. Millist kohta taim eelistab, on kirjas taime kirjelduse juures meie kodulehel.
A. Istutamiseks eelistage võimalusel pilves ilma. Istutusauk tuleks kaevata nii suur, et taim sinna vabalt ära mahub. Viljapuudele, marjapõõsastele ja roosiistikutele võib augu põhja panna kõdusõnnikut või komposti, siis kihike mulda, et taime juured vastu kanget kraami ei puutuks. Enne istutamist on hea pott ära kasta, nii saate ka taime kergemini potist kätte. Samuti, kui tegelete ümberistutamisega, tuleks taim eelnevalt kasta. Istutusauku valage ka vett.
B. Kui taimejuured on potis juba väga tihedalt kokku kasvanud, siis tuleb mullapalli külgedelt ja alt natuke lahti harutada. Nii saab taim aru, et ei ole enam potis ja hakkab kiiremini maas juurduma. Istutades jälgige, et juured ei jääks ülespoole kaardu.
C. Istutamisel peaks jälgima ka taime juurekaela. Üldiselt ei tohiks seda istutada sügavamale, kui oli eelnevalt potis. Eriti tuleb seda jälgida pojengide ja aediiriste istutamisel, sest nemad hakkavad sügavamale istutamist põdema ja ei pruugi hästi õitseda. Suurtele puudele ja põõsastele võiks mullast või mätastest ehitada valli, siis ei vaju kastmisvesi liiga kaugele ära. Peale istutamist vajutage muld taime ümber kinni. Puude ja põõsaste ümber võib seda teha tipa-tapa astudes. Pärast istutamist kastke.
Edaspidi jälgige, et taim ei jääks kuivale. Põõsaste ja puude juurdumise periood on umbes kaks kuud, sel ajal tuleb kasta regulaarselt vastavalt taime suurusele. Kastmiskordade arv nädalas sõltub kindlasti aastaajast, mulla lõimisest ja konkreetse taime vajadustest. Kevadel piisab 2-3 kastmisest nädalas, suvise istutuse korral võib kasta kasvõi igapäev. Hilissügisel jällegi ilmataat aitab, maa on juba iseenesest niiskem ja juurdumise abistamiseks aitab 1-2 kastmiskorrast.
Taimede kasvuks on vesi oluline ja näiteks kergel vihmasel päeval ei jõua juurteni suurt midagi. Väike vihm kastab vaid lehti ja taim vajalikku kogust vett kätte ei saa.